Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Saygıdeğer vatandaşlarımız, Fransız dostlarımız, Temsilciliğimizin internet sitesinin kıymetli ziyaretçileri,

Marsilya’daki görevime başlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Görevim süresince, mesai arkadaşlarımla birlikte, siz değerli vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak üzere çalışacağımızı ifade etmek isterim.

Alpes-Maritimes, Alpes-du-Haute-Provence, Aude, Aveyron, Bouches-du-Rhône,Corse du Sud, Haute Corse, Gard,Hautes-Alpes, Hérault, Lozère, Pyrénées-Orientales, Var, Vaucluse ve Monaco Başkonsolosluğumuzun sorumlu bulunduğu görev bölgesini teşkil etmektedir. Bu çerçevede, yaklaşık 58.000 vatandaşımıza hizmet vermekteyiz.

Vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları konsolosluk hizmetlerini sunmanın yanısıra, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak da amaçlarımız arasında yer almaktadır. Vatandaşlarımızın kültürel kimliklerini korumak suretiyle yaşadıkları toplumun sosyal, siyasi ve ekonomik hayatına aktif biçimde katılmaları da bizim için öncelik teşkil etmektedir.

Bu hedeflerden hareketle, vatandaşlarımızın haklarının ve menfaatlerinin korunması için yerel makamlarla işbirliğinin daha da geliştirilmesi, ekonomik ilişkilerin artırılması ve güzel ülkemiz ile zengin kültürümüzün en iyi şekilde tanıtılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ziyaret etmekte olduğunuz web sitemizin ve e-posta adresimizin (consulat.marseille@mfa.gov.tr) yanısıra, facebook (facebook.com/MarsilyaBK) ve twitter (twitter.com/MarsilyaBK) sayfalarımızdan da 

bize ulaşabilir, bu sayfaları izleyerek faaliyet ve duyurularımızdan haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca konsolosluk işlemlerinizin daha da kolaylaştırılmasını amaçlayan

“e-konsolosluk” internet sayfasını (www.konsolosluk.gov.tr) ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Konsolosluk işlemleri hakkında bilgi almak üzere, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne (0180146335) numaralı telefondan veya (

www.mfa.gov.tr/konsolosluk-cagri-merkezi.tr.mfa
) adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu vesileyle kıymetli vatandaşlarımızı ve sitemiz ziyaretçilerini saygıyla selamlıyor, en iyi dileklerimi sunuyorum.

Feriba Duygu HOKKACI ESİRGEN

Başkonsolos