Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Kadın Ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf Başkanlığındaki Bir Heyet Başkonsolosluğumuz Görev Bölgesinde 10-12 Ekim 2009 Tarihlerinde Arasında Incelemede Ve Yaptığı Ziyarette Bulunmuşlardır. , 13.10.2009

T.C. Marsilya Başkonsolosu Özer AYDAN ile birlikte Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf 10 Ekim Cumartesi günü Limoges'da bir toplantıya katılmışlardır.

Çoğunluğunu hanımların oluşturduğu vatandaşımızın katıldığı toplantıda Sayın Bakanımız ülkemizde kadın hakları konusundaki gelişmeler, kadınların durumu, aile ve aile içi şiddet, Türkiye'de kadının statüsü ve buna ilişkin tarihi gelişme, ailede ebeveyn-çocuk ilişkileri, eğitimin önemi ve özellikle kız çocuklarının eğitimlerinin devam ettirilmesi, ülke dışındaki özellikle Fransa'daki vatandaşlarımızın entegrasyonu, bayanların entegrasyonda rolleri, topluma entegrasyonları, seçme ve seçilme haklarını kullanmaları vb. konularında ayrıntılı olarak bilgiler vermiş, Başbakanlık Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü ile Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığının faaliyetleri ve ileriye yönelik öngörülen çalışmaları hakkında bilgiler aktarmıştır.

11 Ekim günü ise program uyarınca, Bordeaux'da dernek başkanlarımız tarafından düzenlenen toplantıya katılınmıştır. Sözkonusu toplantıya ilişkin Hürriyet Gazetesinin 13 Ekim 2009 tarihli Avrupa baskısında yayınlanan haberin kesiti de aşağıda sunulmaktadır.

Yine aynı gün akşam Beziers'de bir toplantı düzenlenmiştir.

İlgili Dosyalar :

- agaisfzb11j54zbeo3qguv45Bakan Kavaf