Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Koordinasyon Ve Çalişma Toplantisi . , 23.11.2009

21 KASIM 2009 CUMARTESİ GÜNÜ T.C. MARSİLYA BAŞKONSOLOSU ÖZER AYDAN BAŞKANLIĞINDA BÖLGEMİZDE BULUNAN TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETMENLERİ VE DİN GÖREVLİLERİ İLE BİRLİKTE BİR KOORDİNASYON VE ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

 

 

 

          Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu "Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları ve tüm Şehitlerimiz" için bir dakikalık saygı duruşu ve "İstiklal Marşı"nın okunmasından sonra yaklaşık 4 saat süren koordinasyon ve çalışma toplantımıza geçilmiştir.

 

          Anılan toplantıda öğretmen ve din görevlilerimiz görev bölgelerinde karşılaştıkları sorunları dile getirmişlerdir.

 

          Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde bulunan din görevlilerimiz yaptıkları konuşmalarda özetle, her türlü hurafeden arınmış, sevgi, hoşgörü, barış ve kardeşlik anlayışına dayanan bir din hizmetini yerine getirirken vatandaşlarımız dini konularda aydınlatma çabalarında bulunduklarını, vatandaşlarımızla her türlü temaslarda ırk, din, dil ayrımı yapılmaksızın eşit olarak yaklaşıldığını belirtmişler, dernek merkezlerinde vatandaşlarımızın Türkiye'yi daha iyi tanıma, kültür yönünden bilmelerine yönelik Türkçe ve Fransızca kitapların yer almasının faydalarını vurgulamışlardır.