Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Sayin Başbakanimizin Fransa'yi Ziyareti İle İlgili Toplanti Duyurusu , 30.03.2010

  "Fransa’da Türkiye Mevsimi”nin kapanışı vesilesiyle Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan 6-7 Nisan 2010 tarihlerinde Fransa'yı" ziyaret edecektir. Sayın Başbakanımız bu ziyaret vesilesiyle 7 Nisan Çarşamba günü Paris'te bulunan Zenith Center’da düzenlenecek bir toplantıda Fransa’da yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelecektir. Toplantının saat 19.00’da başlaması öngörülmektedir.

 

            Paris dışından gelen vatandaşlarımızı taşıyacak otobüsler için Zenith Center’a yaklaşık 20 dakika yürüyüş mesafesindeki “Cité des Sciences” otoparkında 30 araçlık park yeri bulunmaktadır. Bu park yerinde yer bulamayan otobüsler, yolcularını indirdikten sonra “Porte de Pantin”de bekleyebilecek ve toplantının bitiminde yolcularını geri alabileceklerdir. Paris içinde ve yakın bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın metro başta olmak üzere toplu ulaşım araçlarını kullanarak Zenith Center’a ulaşmaları tavsiye olunur. Etkinlik alanına ulaşımla ilgili detaylı bilgiler http://www.zenith-paris.com/index2.php adresinden temin edilebilir.

           Zenith Center’da düzenlenecek etkinliğe ilişkin gerekli düzenlemelerin zamanlıca tamamlanabilmesi için, Derneklerimiz bünyesinde anılan toplantıya katılacak vatandaşlarımızın sayılarının ve isim listelerinin en geç 3 Nisan’a kadar Başkonsolosluğumuza bildirilmesi gerekmektedir.


Duyurulur.