Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Bordeaux'da Yapılan Yağlı Güreş Turnuvası. , 24.04.2010

Bordeaux’da yaşayan Taner Özkoşar, Fransız basınında yapacağı yağlı güreş maçı dolayısıyla  sür manşete çıktı. Fransa’da Belediye zabıtazı (Police Municipale) olarak görev yapan Cilvanalı Taner Özkoşar ilk defa yağlı güreş yapacağı için iddialı olmadığını söyledi. Samsun’dan Fransa’da Türkiye sezonu aktiviteleri çerçevesinde gelen bir grup güreşçiye karşı er meydanına çıkacak olan Taner Fransa’da yağlı güreşçi bulunamadığı için Fransa adına Samsunlu yağlı güreşçilerle yapacağı gösteri maçlarında tecrübe edineceğini söyledi.

Fransa’nın 680 bin tirajlı bölge gazetesi Sud-Ouest (Güney Batı gazetesi) Taner Özkoşar’ı sür manşete çıkardı. Konuya ilişikin haber kesiti eklidir.

Küçük yaşta geldiği Fransa’da daha ilkokuldayken başladığı ata sporumuz güreşte üst üste aldığı başarılarla bölgede yaşayan Türklerin gözdesi olduğu gibi Fransızların da bir anda gururu oldu. Fransa’da 17-18 yaşlarındayken serbest güreşte iki yıl üst üste Fransa şampiyonluğu unvanını elde eden Taner Özkoşar yaptığı maçlarda elde ettiği derecelerle uzun süre adından söz ettirmeyi başardı.

Fransa’da küçük yaşlarda milli maçlara çıkan Taner, güreştiği Lormont kulübünde Fransa adına çıktığı maçlarda minderde elde ettiği başarılarla tanınıyor. Halen Fransa’nın Polis milli takımında güreşen Taner Özkoşar 3 yıl önce atıldığı polislik mesleğini 2 yıl Fransız Ulusal Polis olarak sürdürdü. Daha sonra kendisine sürekli destek olan Lormont Belediyesi’nde halen Belediye Zabıtası olarak görevini sürdürmektedir.