Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

E Pasaport Uygulaması. , 22.11.2010

İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları tarafından yürütülen ortak çalışma sonucunda, biyometrik özeliklere sahip e-Pasaportlar 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren kullanıma sunulmuştur. Vatandaşlarımız e-Pasaport başvurularını ülkemizde 81 il ve 110 ilçe Emniyet Müdürlüklerine, yurt dışında ise bağlı bulundukları konsolosluklara yapabileceklerdir.

 

E Pasaport uygulaması konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla hazırlanan e-Pasaport web sitesi www.epasaport.gov.tr adresinde hizmete sunulmuştur. Sözkonusu web sitesi üzerinden iletilecek bilgi talepleri mümkün olan en kısa sürede cevaplandırılacaktır.

 

           E Pasaport konusunda olabilecek tüm soruları cevaplamak ve ayrıca randevu taleplerini karşılamak amacıyla kurulan e-Pasaport Çağrı Merkezi de 24 saat üzerinden vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. E Pasaport Çağrı Merkezi’ne ulaşılabilecek telefon numarası, (216) 444 30 20’dir

 

Vatandaşlarımızın e-Pasaport başvurusu için www.epasaport.gov.tr  üzerinden veya e-Pasaport Çağrı Merkezinden  randevu talebinde bulunmaları mümkündür.

 

E pasaport uygulamasına ilişkin Başkonsolosluk duyurusu ekte sunulmuştur.

 

 

Saygıyla duyurulur.

İlgili Dosyalar :

- bvtb41vjw0rslv451jbs5445E Pasaport Duyurusu