Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Ekinci Gençlerle Buluştu , 03.02.2011

2 Şubat 2011tarihli Hürriyet Gazetesinin Avrupa baskısında yayınlanan  Burhan ÖZKOŞAR imzalı "Başkonsolos Ekinci gençlerle buluştu." başlıklı habere kesiti ile haberin özetin ve haber linki aşağıdadır.

FRANSA'nın Marsilya Başkonsolosu Berris Ekinci, bölgesindeki üniversite mezunu ve meslek sahibi gençlerimizden oluşan bir gruba başkonsolosluk rezidansında yemek verdi.

Yemekte ağırlıklı olarak eğitim, Türkiye'nin tanıtımı ve lobicilik konuları üzerinde duruldu. Başkonsolos Ekinci, gençlerin bir sonraki toplantıya bölgelerinde mevcut derneklerle de temas etmek suretiyle, gerçekçi ve küçük ölçekli proje önerileriyle gelmelerini talep etti. Değişik bölgelerden gelen gençler ise bu vesileyle tanışarak aralarındaki iletişimin önemini vurguladılar. Gençler daha geniş kitleye ulaşmak amacıyla, “La Tulipe Turquoise” adıyla sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta bir grup oluşturma kararı aldılar. Yemekte Muavin Konsoloslardan Sabiha Kaçamak ve Ömer Hüner ile dernek işlerinden sorumlu Hurşit Şenocak da hazır bulundu.
http://www.hurriyet.de/haberler/gundem/815076/baskonsolos-ekinci-genclerle-bulustu/Marsilya

İlgili Dosyalar :