Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

E-pasaport Randevu Sistemi , 19.02.2011


                                                    D U Y U R U

 

 

            Bilindiği üzere, e-pasaport randevu talepleri online olarak www.epasaport.gov.tr sitesinden ya da e-pasaport çağrı merkezi aracılığıyla alınmaktadır. Son günlerde randevu sayısında artan yoğunluk nedeniyle e-pasaport çağrı merkezi vatandaşlarımızın taleplerini karşılayamaz duruma gelmiştir.

 

            Bu çerçevede, 21 Şubat Pazartesi saat 00:00 itibariyle e-pasaport randevuları sadece online olarak www.epasaport.gov.tr sitesi üzerinden verilecektir.

 

            Çağrı merkezi ise, 21 Şubat Pazartesi saat 00:00 itibariyle yalnızca e-pasaport konusunda bilgi vermek için hizmet verecektir.

 

            Öte yandan, Başkonsolosluğumuzun günlük e-pasaport randevu kotası belirlidir. e-pasaport müracaatları, randevu alınmadan yapılamamaktadır. Yaklaşan yaz mevsimi dolayısıyla sıkışıklıklar yaşanabileceği akla gelmektedir.

            Vatandaşlarımızın yaklaşmakta olan izin döneminde sıkıntı yaşamamaları için vakitlice www.epasaport.gov.tr sitesi üzerinden randevularını alıp, müracaatlarını yapmalarını hatırlatmada yarar görülmektedir.

            Ayrıca, vatandaşlarımızın pasaport başvurularında yaşanmakta olan yoğunluktan etkilenmemeleri amacıyla, geçerlilik süresi 2012 ve daha sonraki yılları içeren pasaport hamillerinin kısa vadede yeni tip pasaport başvurusunda bulunmamaları şükranla karşılanacaktır.

 

Yukarıda kayıtlı hususların vatandaşlarımıza mümkün olduğu ölçüde geniş şekilde duyurulmasını önemle rica ederim.

 

 

 

                                                                                                          Berris EKİNCİ

                                                                                                          Başkonsolos