Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine İlişkin Duyuru , 05.05.2015

Değerli Vatandaşlarımız,

Yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı Marsilya Başkonsolosluğu görev bölgesinde ikamet eden vatandaşlarımız, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için 8-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında haftasonu ve tatil günleri dahil olmak üzere 10.00-19.00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuzda (363, Avenue du Prado 13008 Marseille) kurulacak sandıkta randevu almaksızın oylarını kullanabileceklerdir.

Vatandaşlarımızın oy kullanmaya gelirken T.C. Kimlik Numaralarını gösteren nüfus cüzdanlarını veya pasaportlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın, haftasonları ve tatil günlerinde yaşanabilecek yoğunluğa maruz kalmamaları bakımından mümkün olduğunca haftaiçi gelmeleri tavsiye olunur.

Haftasonları ve tatil günlerinde Başkonsolosluğumuz sadece oy kullanmak için açık tutulacak olup, konsolosluk işlemleri normal düzeninde olduğu gibi sadece mesai günleri ve saatlerinde sürdürülecektir.

Ulaşım için:

Oy kullanmaya özel araçlarıyla gelecek vatandaşlarımızın   “Parking Negresko - 20, Rue Negresko - 13008 Marseille” adresindeki ücretli otoparkı kullanmaları mümkündür. 

Marsilya’dan ya da şehir dışından otobüs/tren ile gelen vatandaşlarımız ise “Castellane” meydanından hareket eden  Madrague de Montredonyönündeki 19” numaralı otobüs ile “Prado Saint Giniez” durağında inerek veya metro ile “Sainte Marguerite Dromel” istikametindeki “Rond Point du Prado” metro istasyonunda inerek “Avenue du Prado” üzerinde bulunan Başkonsolosluğumuza kolayca ulaşabilirler.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.