Türkiye Cumhuriyeti

Marsilya Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Dövizle Askerlik Hizmeti Ödemesi Konusunda İlave Duyuru , 16.06.2017

Bilindiği üzere, Société Générale Bankası’nın 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Dövizle Askerlik ödemeleri için yalnızca bankada hesabı olan müşterilerine hizmet verebileceğini bildirdiği duyurulmuştu.

Nakit para transferi konusunda Avrupa Birliği yönetmelikleri çerçevesinde Fransa’daki bankalarda başlatılan yeni uygulama nedeniyle ortaya çıkan bu durum karşısında, daha önce vatandaşlarımıza duyurulan öneri, bedelli askerlik başvurusu için yakın dönemde randevusu bulunan Fransa’daki vatandaşlarımızın mağduriyetlerine sebebiyet vermemek için geçici bir yöntem olarak sunulmuştur. Dövizle Askerlik Hizmeti ödemelerinin adıgeçen banka üzerinden yapılması ise, Türkiye Merkez Bankası’nın yetkili tek muhabir bankasının Société Générale olmasından kaynaklanmaktadır.

Konu en kısa sürede bir çözüm bulunabilmesi için ilgili makamlarımız tarafından ele alınmaktadır. Meseleye nihai bir çözüm getirildiğinde vatandaşlarımıza ayrıca duyuruda bulunulacaktır.

Bedelli askerlik başvuruları ve ödemeleri ile ilgili ilave bilgi talep eden tüm vatandaşlarımız Başkonsolosluğumuzla temasa geçmek suretiyle doğrudan bilgi alabileceklerdir.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.